Pantera mglista
Neofelis nebulosa

Wiedza w służbie ratowania zagrożonych kotów

Czy ktoś wydałby pieniądze na nic nie mówiącą nazwę gatunku? Uważamy, że wiedza o pięknie i wyjątkowości kotów oraz świadomość zagrożeń, z którymi się mierzą, jest kluczem do utrzymania stabilności ziemskiego ekosystemu. Bez drapieżników, zostanie on znacząco zachwiany.

Ekipa Save Wild Cats Foundation wywraca Internet do góry nogami, by znaleźć jak najwięcej ciekawostek o dzikich kotach. Niektóre z tych stworzeń są tak mało znane, że nie wiedzą o ich istnieniu nawet ludzie, którzy są ich sąsiadami. 

Każda nowa ciekawostka jest dla nas motywacją do dalszej pracy. Przybliża nas do jednego z celów Fundacji: wystawienie nieznanych gatunków na światła reflektorów i ocalenie ich przed zapomnieniem. 

Znacie jakieś ciekawe fakty? Odezwijcie się do nas, chętnie posłuchamy. Jeśli chcecie się podzielić z innymi mało znanymi faktami, zaznaczcie to we wiadomości, a pomożecie nam ratować dzikie koty. Wierzymy, że im więcej ludzi będzie wiedziało o niesamowitych kocich umiejętnościach dzikich kuzynów mruczków domowych, tym więcej z nich będzie chciało im pomóc.

Przyjrzyjcie się zdjęciom kolorowego jaguarundi, majestatycznej pantery mglistej, czy pięknie umaszczonego mormi i zdecydujcie sami, czy warto chronić te niesamowite stworzenia.

Autor: Małgorzata Banaszkiewicz

kot pustynny
Felis margarita
ocelot nadrzewny - margaj
Leopardus wiedii
lampart plamisty
Panthera pardus

jak możesz pomóc

Wesprzyj nas

Jeśli chcesz pomóc nam ratować zagrożone gatunki kotów, możesz wpłacić darowiznę. Sam ustal kwotę, którą wpłacisz w imię ochrony tych pięknych zwierząt. W ramach podziękowania za darowiznę minimum 10 zł otrzymasz od nas kod, uprawniający do pobrania jednej z setek tapet na komputer i telefon.

wesprzyj fundację