kotek kusy
flat-headed cat

Kotek kusy (Prionailurus planiceps) – niezwykły mieszkaniec Taiping

Poszukujemy dzikich kotów, od których moglibyśmy bezinwazyjnie pobrać materiał genetyczny w celu jego przechowania. Przeczesujemy listy kontaktów i artykuły o ochronie i planach ratowania różnych gatunków z rodziny Felidae. 

Udało nam się już zlokalizować kotka kusego (Prionailurus planiceps) w Taiping, którego aktywiści z Save Wild Cats Foundation chętnie odwiedzą. Mamy dużą nadzieję, że ten maluch będzie pierwszym kotkiem, którego gatunek uda się uratować przed wyginięciem dzięki działaniom naszej fundacji. 

Zbieramy pieniądze na podróż do Malezji, by mieć szansę na uzgodnienie współpracy z tamtejszymi miłośnikami natury. 

W malezyjskim lesie tropikalnym nie ma pór roku, a temperatura utrzymuje się w okolicach 28 stopni Celsjusza przez cały rok. Wilgotność na poziomie 80 procent i wysoka temperatura sprawia, że fauna i flora pochłania całą dostępną przestrzeń. Takie środowisko otacza właśnie tego malutkiego kotka kusego. Przeczytajcie więcej informacji o nim w naszej encyklopedii, a zdziwicie się, jak bardzo różni się od domowego mruczka. 

Uważamy, że warto chronić taki niezwykły twór Matki Ziemi, pomożecie?

Źródło zdjęcia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kotek_kusy

Autor: Małgorzata Banaszkiewicz

kot pustynny
Felis margarita
ocelot nadrzewny - margaj
Leopardus wiedii
lampart plamisty
Panthera pardus

jak możesz pomóc

Wesprzyj nas

Jeśli chcesz pomóc nam ratować zagrożone gatunki kotów, możesz wpłacić darowiznę. Sam ustal kwotę, którą wpłacisz w imię ochrony tych pięknych zwierząt. W ramach podziękowania za darowiznę minimum 10 zł otrzymasz od nas kod, uprawniający do pobrania jednej z setek tapet na komputer i telefon.

wesprzyj fundację