Dołącza do nas zespół naukowców z Wrocławia

Ludzie zaangażowani w pracę Fundacji Save Wild Cats Foundation wierzą, że nowoczesna technologia może stać się najlepszym przyjacielem Matki Ziemi. Nie trzeba porzucać narzędzi nowej generacji w imię ratowania przyrody. Wykorzystajmy je, by efektywniej badać i zabezpieczać faunę i florę naszej planety.

Nawiązujemy współpracę z Katedrą Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich, działającą przy Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Katedra zajmuje się między innymi pobieraniem materiału genetycznego, ocenianiem jego jakości i mrożeniem w procesie kriokonserwacji.Praktycznie wykorzystują zebrane DNA między innymi w celu sztucznej inseminacji i zapładniania metodą in vitro zwierząt gospodarskich i dzikich oraz do inżynierii tkankowej i klonowania.

Dzięki ich obecności zyskamy dostęp do eksperckiej wiedzy i doświadczenia, które są dla nas nieocenione.

Autor: Małgorzata Banaszkiewicz

kot pustynny
Felis margarita
ocelot nadrzewny - margaj
Leopardus wiedii
lampart plamisty
Panthera pardus

jak możesz pomóc

Wesprzyj nas

Jeśli chcesz pomóc nam ratować zagrożone gatunki kotów, możesz wpłacić darowiznę. Sam ustal kwotę, którą wpłacisz w imię ochrony tych pięknych zwierząt. W ramach podziękowania za darowiznę minimum 10 zł otrzymasz od nas kod, uprawniający do pobrania jednej z setek tapet na komputer i telefon.

wesprzyj fundację